Czytelniczy Konkurs Walentynkowy w bibliotece szkolnej

Z okazji święta zakochanych, nauczyciel bibliotekarz Katarzyna Faltyn, przeprowadziła w bibliotece szkolnej Walentynkowy Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas IV-VI.

W organizację konkursu włączyli się uczniowie, którzy ozdobili bibliotekę czerwonymi serduszkami i wykonali walentynkową wystawę, informującą o zbliżającym się święcie.

Celem konkursu z okazji Dnia Zakochanych było przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły, rozwijanie umiejętności w zakresie posługiwania się związkami frazeologicznymi i przysłowiami, zwrócenie uwagi na sposób wyrażania uczuć w poezji i w prozie, umacnianie więzów przyjaźni i rozwijanie umiejętności okazywania uczuć, a także przedstawienie genezy obchodów dnia św. Walentego.

W konkursie brało udział 12 chętnych uczniów z klas IV – VI. Najlepsze okazały się:

Daria Faltyn IV a -  I miejsce

Oliwia Preysing VI b - II miejsce

Amelia Końska IV a - III miejsce

Katarzyna Badzioch VI a - IV miejsce

Dziękuję uczniom za zaangażowanie w przygotowanie dekoracji, a także wszystkim przedstawicielom z klas IV-VI za aktywny udział w Walentynkowym Konkursie Czytelniczym.

Bibliotekarz

Katarzyna Faltyn