Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Miękinia

28 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Miękinia.

Organizatorkami konkursu były Katarzyna Faltyn oraz Aldona Sajewicz.

W konkursie brało udział sześć trzyosobowych zespołów reprezentujących trzy szkoły podstawowe z Lutyni, Miękini i Pisarzowic.

Celem konkursu było szerzenie oraz rozwijanie wiedzy na temat naszej gminy.
Ponadto uczniowie doskonalili umiejętności komunikacyjne oraz współpracę w grupie.

Uczestnicy musieli m.in. wykazać się wiedzą na temat historii, kultury i przyrody związaną z gminą Miękinia, znajomością topografii terenu, a także umiejętnością identyfikowania zdjęć przyrody, obiektów architektury świeckiej i sakralnej.

Zawodnicy byli doskonale przygotowani i z wielkim zaangażowaniem oraz wypiekami na twarzach przystępowali do kolejnych konkurencji.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze SP w Pisarzowicach, w składzie: Juliusz Dworniczak, Tomasz Marchewka, Mateusz Niewiadomski.
Miejsce II zajęła również drużyna z Pisarzowic w składzie: Wiktoria Taurogińska, Oliwia Dykiel, Wiktor Czopek.
Trzecie miejsce przypadło SP z Lutyni w składzie: Ananda Jezierska, Wiktoria Jarocka, Marcel Kiszka

Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięskie drużyny otrzymały nagrody książkowe.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy ogromnej wiedzy!