Dzisiaj na tablicy

Regulamin konkursu można pobrać tutaj

REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PISARZOWICACH NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 01 marca 2024 r. o godz. 8:00 w formie papierowej. Rodzice składają wnioski rekrutacyjne w sekretariacie szkoły (ul. Szkolna 3A) w godz. 8:00-14:00. Przyjmowane będą tylko kompletne dokumenty. Wnioski można składać do 15 marca 2024 r. do godz. 14:00. Ogłoszenie list przyjętych - 19 kwietnia 2024 r. o godz. 10:00. Listy będą wywieszone na głównych drzwiach wejściowych do budynku przy ul. Szkolnej 3A oraz na stronie internetowej szkoły.

Jak zapisać dziecko do Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach?

Zapisanie do klasy I - należy złożyć kartę zapisu do Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach wraz z kopią aktu urodzenia dziecka. W przypadku, gdy dziecko nie uczęszcza w bieżącym roku szkolnym (tzn. 2023/2024) do Przedszkola Publicznego w Pisarzowicach - należy złożyć zaświadczenie o spełnianiu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego z placówki, do której obecnie uczęszcza dziecko.

Jeżeli chodzi o zapisanie do klas: II, III, IV, V, VI, VII, VIII - przyjmowane są karty zapisu do Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach z kopią aktu urodzenia. Dodatkowo do 28 czerwca 2024 r. do sekretariatu szkoły trzeba złożyć kopię świadectwa z bieżącego roku szkolnego (tzn. 2023/2024).

W przypadku powrotu dziecka z zagranicy - karta zapisu ucznia do Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, kopia aktu urodzenia i dokumenty potwierdzające naukę za granicą (wszystkie dokumenty muszą być przetłumaczone na język polski).

KARTA ZAPISU DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PISARZOWICACH - DO POBRANIA

Jadłospis obowiązujący w dniach: 25.03. - 05.04.2024 r. - zobacz

Regulamin stołówki w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach - zobacz

Na prośbę Urzędu Miejskiego w Miękini udostępniamy informację n/t dostępności aplikacji Gminy Miękinia. Szczegóły w linkach poniżej

Szanowni Państwo!

Zamieszczamy informację z Poradni Leczenia Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Środzie Śląskiej. Z informacją można się zapoznać tutaj.

Szanowni Państwo!

Szkoła podstawowa w Pisarzowicach bierze udział w projekcie: „Program profilaktyki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie  Województwa Dolnośląskiego. Razem łatwiej”.

W związku z tym podejmujemy akcję informacyjną dla Uczniów i ich Rodziców, udostępniając numer infolinii: +48 800 805 600 pod którym dokonywana jest konsultacja. Można uzyskać skierowanie do specjalisty w przypadku zgłoszenia problemów z samopoczuciem i szeroko pojętym zdrowiem w wymiarze psychicznym.

Proponowana pomoc specjalistyczna jest bezpłatna i odbywa się całkowicie poza szkołą, gwarantując dyskrecję i komfort psychiczny.

Numer infolinii przypominamy także na plakatach rozwieszonych w szkole.

Szanowni Państwo,

Jan Marian Grzegorczyn Burmistrz Miękini podpisał umowę na realizację Programu Polityki Zdrowotnej o nazwie "Program polityki zdrowotnej z zakresu  szczepień przeciw meningokokom typu B prowadzony wśród dzieci od 2 miesiąca życia do 12 miesiąca życia zamieszkałych na terenie gminy  Miękinia na lata 2023 - 2026". Szczepieniami objęte będą dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Miękinia, które spełniają łącznie kryteria:

a) wiek dziecka - od 2 do 12 miesiąca życia,

b) rodzice/opiekuni prawni wyrażają zgodę na szczepienie,

c) brak przeciwwskazań do szczepienia,

d) dokument potwierdzający rozliczenie podatku dochodowego na terenie gminy Miękinia - przynajmniej przez jednego rodzica/opiekuna prawnego dziecka.

Szczepienia są dobrowolne, bezpłatne, w całości koszt pokrywany jest z budżetu gminy Miękinia. Na ten cel w bieżącym roku przeznaczonych zostało prawie 200 tys. zł, całość programu to koszt ponad 1 mln zł. Szczepienia odbywać się będą szczepionką Bexsero, w przychodni w  Pisarzowicach ul. Wrocławska 22/1.

Informacja zamieszczona na prośbę Urzędu Miejskiego w Miękini: https://www.miekinia.pl/pl/Potrzebujesz-szerokopasmowy-internet-Z,11,3448

Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. została zastąpiona telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Szanowni  Państwo!

Straż Gmina prosi o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i terenach przylegających do budynków Szkoły oraz Przedszkola w Pisarzowicach. Już pierwszego dnia nowego roku szkolnego doszło do niebezpiecznych sytuacji, gdy dzieci wysiadały z samochodów i szły wprost pod koła innych nadjeżdżających aut.

W związku z tymi sytuacjami Straż Gminna zapowiada liczne kontrole.

Szanowni Państwo,

w załączniku znajduje się lista ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej z terenu województwa dolnośląskiego, które nieodpłatnie i bez konieczności posiadania skierowania, udzielają pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dzieciom i młodzieży - pobierz.